[ad_1]
Хората, които трябва да използват езика на жестовете, за да общуват с другите, могат да се чувстват чужденци в собствената си земя. Много малко случайни непознати могат да четат езика на жестовете, но нова технология от Калифорнийския университет в Лос Анджелис може да накара всички нас да можем да разберем някой, който говори със знаци.
Екипът на UCLA разработи ръкавици, които използват разтегателни сензори, които могат да открият кога са свити отделни пръсти и движенията на ръката, които се произвеждат, за да интерпретират всеки знак, както е показан от потребителя.
„Надяваме се, че това отваря лесен начин за хората, които използват езика на жестовете, да комуникират директно с не подписалите, без да е необходимо някой друг да им превежда“, каза Джун Чен, главният изследовател на изследването, което току-що беше публикувано в списание Nature Electronics, в съобщение за пресата. „Освен това се надяваме, че това може да помогне на повече хора сами да научат езика на жестовете.“
Ръкавиците всъщност изпращат своите измервания на движенията на пръстите и ръцете към приложение за смартфон, което прави тълкуването и разчитането на съобщените думи и фрази. Системата, която е обучена с помощта на алгоритъм за машинно обучение за разпознаване на американски жестомимичен език (ASL), е в състояние да интерпретира около една дума в секунда от речник от 660 знака, но изследователите очакват да ускорят това и да увеличат броя на думите че може да разпознае.
Едно от важните разработки на системата в сравнение с предварително разработените (вижте ретроспекции по-долу) е, че тя е достатъчно малка и лека, за да се използва в ежедневието. Той разполага с цялата електроника на малка платка на гърба на ръкавицата и разчита на повсеместни смартфони за обработка на данните. Освен това цялата електроника, включително гъвкавите сензори, са много евтини и могат да бъдат произведени в голям брой.
Учи в Nature Electronics: Превод на знак в реч с помощта на разтегателни сензорни масиви с помощта на машинно обучение
[ad_2]