Пандемията на COVID-19 доведе до множество нови предизвикателства за клиничните заведения, включително как да се осигури възможно най-много грижи от разстояние. Катедрата по сърдечно-съдова медицина в Медицинския и дентален университет в Токио (TMDU) работи с Kyocera, за да може да предоставя терапия за рехабилитация на пациенти, като същевременно следи отблизо техните жизнени показатели.
Притеснението е, че много пациенти с COVID в крайна сметка развиват сърдечни заболявания и те, като инсулти и кръвни съсиреци, обикновено се лекуват от специалисти по рехабилитация след операция по време на сесии на лице. Поради необходимостта от дистанциране, Медицинска болница TMDU си партнира с Kyocera, за да разработи и сега тества носимо устройство, което помага на специалистите по рехабилитация да работят със своите пациенти чрез Интернет.
Носимото устройство измерва редица жизнени показатели, включително сърдечната честота и насищането с кислород в кръвта (SpO2) и ги предава в реално време на клиницист. Междувременно клиницистът може да комуникира директно с пациента, използвайки реч чрез костно проводящи слушалки и микрофон, които са част от новото устройство.
Разработчиците се надяват, че новата технология може да помогне за доставяне на терапия по възможно най-добрия начин, предвид обстоятелствата, като същевременно свежда до минимум използването на лични предпазни средства и ограничава риска от излагане на заболяване на всички участващи.
Чрез: Kyocera и TMDU